Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Gnieźnie

W dniach 15-16 czerwca w Gnieźnie odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie będzie przebiegać pod hasłem: „Wierzę i uczę się kochać”.

W Roku Wiary Szkolne Koła Caritas pielgrzymują do grobu św. Wojciecha, aby tam – jak podkreśla ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – dzięki wspólnej modlitwie, rozmowie i zabawie pokazać, że członkowie SKC oraz ich opiekunowie są żywym przykładem na to, że postawy miłości chrześcijańskiej oraz praktykowanie – szczególnie w środowisku szkolnym, przykazania miłości bliźniego mogą być przykładem dla innych.

Do Gniezna zjadą się członkowie Szkolnych Kół Caritas z całej Polski. Jak dodaje dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – spodziewamy się ok. 1600 osób.

Grupy przywiozą ze sobą relikwie swoich patronów, których sylwetki będą mogli zaprezentować reszcie zgromadzonych, a także przemaszerują z nimi przez ulice miasta w sobotę podczas marszu ewangelizacyjnego. Zjazd rozpocznie się w sobotę uroczystą Eucharystią. Następnie po wspólnym obiedzie przyjdzie czas na słodki deser oraz koncert Arki Noego. W programie przewidziano także świadectwa oraz nabożeństwo czerwcowe i Apel Jasnogórski.

Drugiego dnia Ogólnopolskiego Zjazdu Szkolnych Kół Caritas odbędą się warsztaty ewangelizacyjne, po których sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski. Podczas Mszy św. uczestnicy uroczyście odnowią przyrzeczenia Chrztu św., co zostanie potwierdzone okolicznościowym świadectwem. Otrzymają oni sól, jako ewangeliczny symbol świeżości, młodości i wiary, która się nie psuje, ale chroni innych od zepsucia.

 

Program spotkania:

 

Sobota – 15 czerwca 2013

10:00-11:00 rejestracja grup na Placu św. Wojciecha

11:00 zawiązanie wspólnoty, prezentacja przybywających grup

12:30 Eucharystia w Katedrze

14:00-15:30 obiad na Placu św. Wojciecha

15:30-17:00         marsz ewangelizacyjny – pochód świętych przez Gniezno

17:30 koncert Arki Noego na Placu św. Wojciecha

19:00 kolacja

20:00 świadectwa

20:30 nabożeństwo czerwcowe

21:00 Apel Jasnogórski

21:30 przejście do miejsc noclegowych

Niedziela – 16 czerwca 2013

7:30 śniadanie

8:00-9:15 warsztaty

9:30 przejście do Katedry

10:15 Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski

12:00 obiad i zakończenie zjazdu na Placu św. Wojciecha

caritas.pl/RIRM

drukuj