fot. PAP

1,3 mln zł dla Ukrainy od Caritas Polska

Caritas Polska zabrała 1,3 mln złotych na pomoc dla Ukrainy. Zainicjowana 19 lutego, po wydarzeniach na Majdanie, akcja polega na wysyłaniu sms-ów na nr 72052 z hasłem pomagam. Każdy sms to 2,46 gr.

Do końca marca będzie także można wysłać za darmo paczkę na adres jednej z ukraińskich rodzin. Dla nas Polaków to gest , który doskonale pamiętamy z czasów stanu wojennego.

– Caritas w z Ukrainy  (Spes ze Lwowa) przesyła do nas adresy rodzin, które są w potrzebie. W tej chwili otrzymaliśmy już od Caritas Spes listę kilkunastu tysięcy rodzin, które potrzebują pomocy. Te listy rozdzielamy pomiędzy Caritas-y diecezjalne i w odpowiednim czasie w parafiach zostanie ogłoszone, że każda parafia ma jakąś liczbę rodzin, do których może wysłać paczkę – powiedział ks. dr marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Paczka z żywnością lub ubraniem ważąca do 20 kg jest całkowicie zwolniona z opłat. Adres ukraińskiej rodziny można także uzyskać indywidualnie zwracając  drogą mailową do Caritas Polska.

Metropolita lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki dziękuje za solidarność jaką okazali Polacy i przypomina, że suwerenność Ukraina w dalszym ciągu jest zagrożona.

– Jesteśmy wdzięczni za życzliwość, za otwarte serce i za tą solidarność z nami na Ukrainie w tych trudnych czasach. Cieszymy się z pewnego zwycięstwa chociaż w dalszym ciągu suwerenność i pokój na Ukrainie są zagrożone – powiedział ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

 

RIRM 

drukuj