Ukraina: zaostrza się sytuacja w Donbasie

Czterech ukraińskich żołnierzy zginęło, a dwóch zostało rannych w walkach z prorosyjskimi separatystami w Donbasie, którzy w ostatnich dniach nasilili ataki na pozycje sił rządowych – poinformował dziś sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Bojownicy zwiększają swą aktywność od środy, kiedy w stolicy Białorusi Mińsku uzgodniono rozejm letni, który ma obowiązywać od 1 lipca. Zdecydowała o tym trójstronna grupa kontaktowa w sprawie konfliktu na wschodzie Ukrainy, składająca się z wysłanników Ukrainy, Rosji i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Dzień po rozmowach grupy sztab sił ukraińskich poinformował o śmierci trzech żołnierzy, którzy zginęli wskutek ostrzałów artyleryjskich.

Zgodnie z piątkowym komunikatem sztabu w ciągu ostatniej doby doszło do 28 ataków na siły rządowe na całej linii rozgraniczenia między obszarami pod kontrolą Kijowa, a terenami zajętymi przez separatystów w części obwodu donieckiego i ługańskiego.

„W dziewięciu atakach użyto ciężkiego uzbrojenia. Jednostki Operacji Połączonych Sił prowadziły aktywną obronę i udzielały właściwej odpowiedzi przeciwnikowi” – czytamy.

Strona ukraińska poinformowała także o stratach wśród separatystów.

„Według danych wywiadu dziewięciu bojowników rosyjskich wojsk okupacyjnych zostało zlikwidowanych, a ośmiu rannych” – głosi komunikat ukraińskiego sztabu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl