PiS popiera podpisanie umowy stowarzyszeniowej UE – Ukraina

Prezes Jarosław Kaczyński zaapelował do rządu, aby Polska ratyfikowała umowę stowarzyszeniową Ukrainy z UE, po ewentualnym jej podpisaniu przez władze w Kijowie.

Politycy PiS wraz z prezesem partii, Jarosławem Kaczyńskim, spotkali się wczoraj z parlamentarzystami z Ukrainy.

PiS podjęło decyzję o regularnej współpracy z ukraińskimi opozycyjnymi partiami Batkiwszczyna i Udar. Dodatkowo zapewnili oni  poparcie dla integracji Ukrainy z UE. Wystosowali również  list do wszystkich ukraińskich parlamentarzystów.

Zarówno Bruksela, jak i Kijów, liczą że umowa stowarzyszeniowa Ukraina-UE zostanie podpisana na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. W środę ukraiński rząd zatwierdził tekst tego dokumentu i skierował go do akceptacji przez prezydenta.

W tym kontekście poseł Krzysztof Szczerski zaznaczył, że Polska byłaby pierwszym krajem ratyfikującym umowę stowarzyszeniową.

– PiS popiera podpisanie umowy stowarzyszeniowej Unia – Ukraina. PiS oczekuje również, że w ślad za umową stowarzyszeniową Unia – Ukraina podąży w niedługim czasie umowa o ruchu bezwizowym między Unią i Ukrainą. Także oczekujemy i apelujemy do polskiego rządu oto iżby sprawić, że symbolicznie Polska będzie pierwszym krajem, który ratyfikuje umowę stowarzyszeniową UE – Ukraina pod warunkiem demokratycznego i europejskiego rozwiązania problemu uwięzienia pani premier Julii Tymoszenko – zwracał uwagę poseł Krzysztof Szczerski.

Ukraińscy parlamentarzyści podziękowali  również opozycyjnej partii Jarosława Kaczyńskiego, który swoimi działaniami wspiera Ukrainę broniąc tym samym wartości demokratycznych.


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl