Zacznie napływać suche powietrze

Jak informuje IMGW, Europa północna, południowa oraz Wyspy Brytyjskie pozostają pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże. Polska będzie na skraju płytkiego niżu z ośrodkiem nad Niemcami w wilgotnym i chwiejnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Jutro po południu nad wschód kraju nasunie się mało aktywny front chłodny, za którym nad krańce północno-wschodnie zacznie napływać suche i stabilne powietrze polarno-kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie nieznacznie wahać się.

W czwartek na Podkarpaciu, wschodzie Małopolski i Ziemi Kieleckiej zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego i opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem; prognozowana suma opadów miejscami do 50 mm. Na krańcach północno-wschodnich zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem; prognozowana wysokość opadu od 15 mm na wschodzie do 30 mm na zachodzie i w centrum.

Temperatura maksymalna: w Polsce południowo-wschodniej, w rejonach podgórskich i na wybrzeżu – od 19 do 23 st., na pozostałym obszarze kraju od 23 do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h, na Pomorzu możliwe do 85 km/h.

W nocy z czwartku na piątek w południowej połowie Polski zachmurzenie duże oraz przelotne opady deszczu, a początkowo także burze; w czasie burz wysokość opadu do 25 mm. Na północnym wschodzie zachmurzenie małe, początkowo umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, przed północą miejscami przelotne opady deszczu, a wieczorem także zanikające burze. Temperatura minimalna od 10 st. na północnym wschodzie do 15 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W piątek w południowej połowie kraju zachmurzenie duże oraz przelotne opady deszczu i burze; suma opadów miejscami do 15 mm. Na północnym wschodzie zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22 do 26 st., chłodniej na wybrzeżu i w rejonach podgórskich – od 19 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Możliwe również burze. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Możliwe również burze. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl