fot. flickr.com

Zacznie napływać suche powietrze

Jak informuje IMGW, Europa północna, południowa oraz Wyspy Brytyjskie pozostają pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże. Polska będzie na skraju płytkiego niżu z ośrodkiem nad Niemcami w wilgotnym i chwiejnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Jutro po południu nad wschód kraju nasunie się mało aktywny front chłodny, za którym nad krańce północno-wschodnie zacznie napływać suche i stabilne powietrze polarno-kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie nieznacznie wahać się.

W czwartek na Podkarpaciu, wschodzie Małopolski i Ziemi Kieleckiej zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego i opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem; prognozowana suma opadów miejscami do 50 mm. Na krańcach północno-wschodnich zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem; prognozowana wysokość opadu od 15 mm na wschodzie do 30 mm na zachodzie i w centrum.

Temperatura maksymalna: w Polsce południowo-wschodniej, w rejonach podgórskich i na wybrzeżu – od 19 do 23 st., na pozostałym obszarze kraju od 23 do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h, na Pomorzu możliwe do 85 km/h.

W nocy z czwartku na piątek w południowej połowie Polski zachmurzenie duże oraz przelotne opady deszczu, a początkowo także burze; w czasie burz wysokość opadu do 25 mm. Na północnym wschodzie zachmurzenie małe, początkowo umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, przed północą miejscami przelotne opady deszczu, a wieczorem także zanikające burze. Temperatura minimalna od 10 st. na północnym wschodzie do 15 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W piątek w południowej połowie kraju zachmurzenie duże oraz przelotne opady deszczu i burze; suma opadów miejscami do 15 mm. Na północnym wschodzie zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22 do 26 st., chłodniej na wybrzeżu i w rejonach podgórskich – od 19 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Możliwe również burze. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Możliwe również burze. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj