fot. pixabay.com

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami, szczególnie na wybrzeżu, duże

Jak informuje IMGW, Europa Północna i Centralna będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na południu kontynentu pogodę kształtować będą wyże.

Północna Polska pozostanie na skraju niżu znad Skandynawii, zaś pozostały obszar będzie w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Z północy na południe kraju przemieszczał się będzie mało aktywny pofalowany front atmosferyczny, związany z niżem nad Skandynawią. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na południu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami, szczególnie na wybrzeżu, duże. Na północy i południu przelotne opady deszczu, a w górach i obszarach podgórskich możliwe burze. Temperatura maksymalna na północy kraju od 20 st. C do 25 st. C, na pozostałym obszarze od 26 st. C do 30 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz i na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu i zachodzie przelotne opady deszczu, a na południowym zachodzie także burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura minimalna na północnym wschodzie, Pomorzu wschodnim i w kotlinach sudeckich od 13 st. C do 15 st. C, na pozostałym obszarze od 16 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowy i południowo-wschodni. W górach porywy wiatru do 65 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl