„Głos nienarodzonych” zabrzmi w Krakowie

Na krakowskim rynku pojawi się w niedzielę dzwon „Głos nienarodzonych”.  Każdy opowiadający się za życiem będzie mógł uderzyć w dzwon. Wydobyty dźwięk będzie symbolicznym głosem tych, którzy sami nie mogą powiedzieć o tym, że chcą żyć!

Dzwon „Głos Nienarodzonych” powstał z inicjatywy Fundacji „Życiu Tak”. Jako pierwszy symbolicznego uderzenia dzwonu dokonał Ojciec Święty Franciszek – 23 września ub. roku w Watykanie, po czym go pobłogosławił i skierował przesłanie, by jego głos „budził sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie”.

– Każdy kto uderzy w dzwon symbolicznie oddaje hołd i pokłon dzieciom nienarodzonym, które bardzo chciały żyć, ale nie zostało im to dane. […]  Ten dar został im odebrany przez osoby, które tak naprawdę powinny się o nie troszczyć. Nasza akcja to hołd dla tych dzieci – wskazała Justyna Bielak, Fundacja na rzecz Kultury i Rozwoju Kobiet, jedna z organizatorów wydarzenia Dzwon „Głos Nienarodzonych” w Małopolsce

Dzwon w piątek pojawił się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. W sobotę odwiedził Wadowice. W niedzielę będzie w Krakowie.

– Najpierw nastąpi przejazd przez miasto, jako zaproszenie mieszkańców. Natomiast potem już stacjonarnie dzwoń będzie obecny na rynku. Zapraszamy wszystkich mieszańców Krakowa od 14.00  do 18.00 – akcentowała koordynator wydarzenia Dzwon „Głos Nienarodzonych” w Małopolsce, Maria Gondek.

Wcześniej dzwon pojawił się już we Wrocławiu czy Szczecinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TV Trwam i Radio Maryja.

 

TV Trwam News

drukuj