Polska Razem przedstawiła „Plan dla Nowej Huty”

Pogram dotyczący krakowskiej Nowej Huty, składający się z trzech elementów: pracy, rodziny i podmiotowości – zaprezentowało ugrupowanie Polska Razem.  

Nowa Huta potrzebuje nowego impulsu gospodarczego. Odpowiedzią na rozwój tej części Krakowa miałby być program przygotowany przez Polskę Razem – powiedział Jarosław Gowin. Projekt ten przygotowywany był jeszcze w czasie, gdy Gowin był członkiem PO. Dotąd partia rządząca nie wdrożyła go w życie.

– Kończy się to wszystko tym, że z podatków  mieszkańców Nowej Huty utrzymywane są władze spółki, która nie funkcjonuje. Chcemy zadeklarować, żeby po wygranych przez Zjednoczoną Prawicę wyborach – w co głęboko wierzymy – zaangażować środki finansowe i środki merytoryczne znajdujące się w gestii rządu. Z całą pewnością ten projekt może dać Nowej Hucie bardzo silny impuls rozwojowy – podkreśla Jarosław Gowin.

Jednym z punktów programu rozwoju dla Nowej Huty jest rodzina.

– Nowa Huta przyszłości, to Nowa Huta, kiedy będą w niej mieszkać rodziny. Dzisiaj Nowa Huta jest niezwykle przyjazną dla rodzin częścią Krakowa, bo to są  zielone płuca Krakowa. Tu jest najwięcej terenów zielonych. Tutaj wciąż są wolne miejsca w przedszkolach dużych wygodnych, ale w przedszkolach tych nie ma dzieci, dlatego że nie ma  w Nowej Hucie pracy, ale dlatego też, że oferta dla najmłodszych w tej części miasta jest zdecydowanie uboższa niż po drugiej stronie ronda Czyżyńskiego – mówi   Jadwiga Emilewicz, Polska Razem Zjednoczona Prawica.

Dlatego Polska Razem będzie zabiegać m.in. o specjalny pilotażowy program dla dzieci z Nowej Huty. Polegałby on na dofinansowaniu z pieniędzy Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy ze środkami samorządowymi zajęć dodatkowych dla uczniów szkół podstawowych. Poza tym Polska Razem chciałaby także, aby w Nowej Hucie powstało Małopolskie Centrum Nauki dla Krakowa i Małopolski. Jarosław Gowin podkreślił, że to miejsce ma swoją unikatową tożsamość, dlatego zaproponował podział Krakowa na cztery duże dzielnice. Jedną z nich miałaby być właśnie Nowa Huta. 


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl