Wielkie zainteresowanie medialne ŚDM

Od wczoraj w Krakowie goszczą rzecznicy prasowi Episkopatów, eksperci do spraw komunikacji i redaktorzy mediów katolickich z Europy i Stanów Zjednoczonych. Wizyta ma związek ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. Organizatorem spotkania, które potrwa do jutra, jest Rada Konferencji Biskupów Europy.

To pierwszy taki studyjny wyjazd 51 rzeczników prasowych Episkopatów z Europy i Stanów Zjednoczonych przed Światowymi Dniami Młodzieży – mówi ks. Paweł Rytel–Andrianik – rzecznik Episkopatu Polski.

– Przed nami 31. Światowy Dzień Młodzieży, a po raz pierwszy robi się taki studyjny wyjazd dziennikarzy. Dlatego, że widać jeszcze większe zapotrzebowanie medialne właśnie na przekaz. Tym bardziej, że jak wiemy, przyjedzie do nas młodzież z całego świata – wskazuje ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Podczas wyjazdu rzecznicy chcą przygotować się do informacji o Światowych Dniach Młodzieży – zaznacza dyrektor programowy Radia Watykańskiego ks. Andrzej Majewski.

– Myślę, że nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że papież nie przyjeżdża do Polski. Papież przyjeżdża na Światowe Dni Młodzieży. To nie jest pielgrzymka, jak każda inna – narodowe pielgrzymki, tak jak były Jana Pawła II – oprócz tej, która była na Światowe Dni Młodzieży. Tu papież przyjeżdża przede wszystkim, by się spotkać z młodzieżą, a przy okazji odwiedza też kraj – mówi ks. Andrzej Majewski.

W spotkaniu uczestniczy między innymi Maggie Doherty z departamentu komunikacji Konferencji Episkopatu Anglii i Walii.

– Przygotowujemy 60 młodych ludzi z diecezji, którzy przyjadą tutaj i będą się dzielić informacjami i doświadczeniami ze ŚDM w mediach społecznościowych: na facebooku, snapchacie i twitterze. Dlatego chcemy zdobyć teraz jak najwięcej informacji, po to, żeby ich przygotować – mówi Maggie Doherty.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. W tym wielkim święcie młodych ma wziąć udział nawet 3 miliony osób.


TV Trwam News/RIRM

drukuj