fot. PAP/Marcin Gadomski

W Krakowie ma odbyć się debata kandydatów na przewodniczącego PO

W sobotę w Krakowie ma się odbyć wspólna debata kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. O funkcję szefa Platformy walczy aż sześciu kandydatów.

Członkowie Platformy Obywatelskiej wybiorą swojego nowego przewodniczącego 25 stycznia. Jeśli byłaby taka potrzeba, to 8 lutego odbędzie się druga tura wyborów.

O fotel szefa największej partii opozycyjnej ubiegają się: Joanna Mucha, Borys Budka, Bartosz Arłukowicz, Bogdan Zdrojewski, Bartłomiej Sienkiewicz oraz Tomasz Siemoniak. Tego ostatniego zarekomendował na funkcję przewodniczącego PO Grzegorz Schetyna. Z końcem stycznia upływa jego czteroletnia kadencja jako przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Schetyna postanowił jednak nie ubiegać się o reelekcję. Polityk przekonuje, że pozostawia partię w lepszym stanie niż była po wyborczej klęsce w 2015 roku.

Tomasz Siemoniak ruszył w trasę po Polsce, żeby przekonać lokalnych działaczy PO, by głosowali na niego w wyborach na szefa Platformy. Celem partii – jak mówił – jest wygrana w wyborach prezydenckich. Tymczasem według najnowszego sondażu United Survey Company dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, zdecydowanym liderem w wyborach prezydenckich  jest obecny prezydent Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj