Uroczystości 11 listopada w Krakowie

Oficjalne uroczystości z okazji Święta Niepodległości zaplanowano przed południem. Przed pomnikiem Żołnierzy Polski Walczącej złożono wiązanki kwiatów. Następnie na Wawelu rozpoczęła się Eucharystia – informuje wojewoda małopolski Józef Pilch.

– Będzie tak, jak w latach poprzednich, czyli Msza św., złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim, a następnie przejście pod pomnik na pl. Matejki, gdzie rozpoczną się uroczystości. Będzie odczytany apel, po czym będę wręczał odznaczenia państwowe dla wybitnych postaci Małopolski. Następnie ok. 15 osobom wręczymy obywatelstwo polskie. Później odbędzie się parada wojsk, nie tylko kompanie honorowe, będzie pokazany sprzęt, będzie ciekawiej niż w latach poprzednich – zaznacza wojewoda małopolski.

Uroczystości organizowane przez PiS odbędą się po południu. Rozpoczną się o godz. 16.30 Mszą św. w Katedrze na Wawelu. W trakcie obchodów przewidziano także złożenie kwiatów w kryptach Katedry na Wawelu i przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Później obchody przeniosą się do Sali „Sokoła”, gdzie planowane jest wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz koncert patriotyczny. W uroczystościach uczestniczyć będą także m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu oraz inni politycy Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj