By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

W Święto Niepodległości Sejm otwarty dla zwiedzających

W Święto Niepodległości 11 listopada Sejm zorganizuje dzień otwarty dla zwiedzających. Gmach budynku będzie otwarty dla wszystkich w godz. 10-16; rezerwacje nie są potrzebne. Osoby, które chcą zwiedzić Sejm muszą jedynie zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało o dniu otwartym zaplanowanym na 11 listopada.

„W dzień Narodowego Święta Niepodległości Sejm zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia swojej siedziby” – napisano w komunikacie.

Podkreślono, że dzień otwarty z okazji Święta Niepodległości to już coroczna tradycja, ale w tym roku możliwość zwiedzania Sejmu będzie miała miejsce w przeddzień uroczystego, pierwszego posiedzenia Sejmu nowej, IX kadencji.

CIS informuje także, że specjalnie wyznaczona trasa pozwoli zwiedzającym dokładnie poznać ten jeden z najważniejszych gmachów w Polsce. Będzie można zobaczyć m.in. Hall Główny, Salę Kolumnową, galerię Sali Posiedzeń Sejmu i Korytarz Marszałkowski.

Szczególną atrakcją będzie możliwość zobaczenia wnętrza gabinetu Marszałka Sejmu – miejsca, gdzie na co dzień urzęduje druga osoba w państwie. W kuluarach sejmowych, wszyscy goście będą mogli wysłać okolicznościowe kartki pocztowe z okazji 11 listopada w ramach akcji „Mamy Niepodległą!”.

W Sali Kolumnowej będą się odbywały warsztaty plastyczne o tematyce patriotycznej, podczas których będzie można nauczyć się między innymi wykonywania kokard narodowych. Przygotowanych zostanie też wiele innych atrakcji dla dzieci. Na trasie zwiedzania będzie też stoisko z publikacjami Wydawnictwa Sejmowego.

Gmach Sejmu będzie otwarty dla zwiedzających w godz. 10-16. CIS informuje, że nie ma potrzeby dokonywania wcześniejszej rezerwacji. Osoby pragnące zwiedzić Sejm muszą jedynie zabrać ze sobą dokument tożsamości. Wszyscy wchodzący do budynku Sejmu – ze względów bezpieczeństwa – zostaną poddani kontroli pirotechnicznej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl