fot. PAP/Art Service

Wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości dla małopolskich strażaków

Dodatkowe środki z Funduszu Sprawiedliwości trafią na nowy sprzęt strażacki dla regionów dotkniętych powodziami w woj. małopolskim. O wsparciu dla powodzian mówił dziś w Krakowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup m.in. 50–ciu pomp strażackich. Posłużą one do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń i domostw. Jednym z regionów Polski, który dotknęły powodzie i podtopienia jest właśnie Małopolska.

Kilka dni wcześniej Zbigniew Ziobro przekazał sprzęt dla Podkarpacia. Szef resortu sprawiedliwości wskazał, że zakupy są konsultowane z poszczególnymi samorządami.

– Będziemy konsultować zmianę przeznaczenia tych środków na zakup innych, ważnych dla mieszkańców i dla ochotniczych straży pożarnych urządzeń, narzędzi czy mundurów bojowych związanych z działaniem w warunkach zalania, które pozwalają strażakom prowadzić efektywne i bezpieczna dla ich życia działania – zapewnił minister sprawiedliwości.

O pomoc dla regionów dotkniętych powodziami zwrócił się do wszystkich członków rządu ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda.

Fundusz Sprawiedliwości, z którego środki trafią na sprzęt strażacki, został utworzony m.in. z inicjatywy prezydenta. Gromadzi on środki od sprawców przestępstw.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl