fot. PAP/Marcin Obara

Rzecznik PiS do PO: Pokażcie swój program

W Polsce mamy do czynienia z opozycją totalną; oprócz krytyki Prawa i Sprawiedliwości nie ma ona nic do zaoferowania Polakom – podkreśla poseł Beata Mazurek. Rzecznik PiS zwróciła się do polityków największej partii opozycyjnej o to, by przedstawili oni swój program.

W ocenie poseł partia, która zajmuje się tylko krytykowaniem rządu, powinna pokazać obywatelom, co proponuje w zamian.

Polityk zadała cztery pytania. Oczekuje na nie odpowiedzi, ponieważ w deklaracji programowej Platformy nie ma informacji choćby o podwyższeniu wieku emerytalnego.

– Czy podwyższą Polakom wiek emerytalny? Do ilu? Ile lat będą musiały dłużej pracować kobiety, ile mężczyźni? Czy ograniczą lub zlikwidują program Rodzina 500 plus? W jakim zakresie ograniczą? Dzisiaj dosyć mgliście mówił o tym w jednym z wywiadów Grzegorz Schetyna. Czy dalej podtrzymują deklaracje likwidacji IPN i CBA? I ostatnie pytanie: czy zgodzą się na przyjęcie imigrantów? Platforma, jeśli jest poważną partią aspirującą do tego, aby konkurować z nami na programy; powinna na te pytania odpowiedzieć – podkreśliła rzecznik PiS.

Beata Mazurek przypomniała, że jej partia będąc w opozycji przeprowadziła wiele debat i spotkań w wyniku, których powstał program. Tym programem wygraliśmy wybory i dziś go realizujemy – mówiła poseł Beata Mazurek.

RIRM

drukuj