Trwa narada premiera z szefami służb i wojewodami ws. sytuacji pogodowej

Od godz. 8.00 trwa narada premiera Mateusza Morawieckiego z szefami straży pożarnej i policji oraz wojewodami w związku z przejściem nad Polską orkanu „Fryderyka”. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali i pomagali tej nocy – napisał dziś rano na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Razem z ministrem @jbrudziński na bieżąco monitorujemy sytuację w kraju w związku z orkanem #Fryderyka. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali i pomagali tej nocy. O 8.00 narada z szefami @KGPSP, @PolskaPolicja oraz wojewodami. Priorytet – jak najszybsza pomoc poszkodowanym” – napisał dziś premier Morawiecki.

MSWiA podkreśliło w czwartek w komunikacie, że minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński jest na bieżąco informowany o sytuacji w województwach, nad którymi przechodzi orkan „Fryderyka”; „na bieżąco” też przekazuje te informacje premierowi Morawieckiemu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w czwartek po południu ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla 13 województw. Wiać ma przez całą noc i w piątek do południa; opady śniegu, zawieje i zamiecie są możliwe w województwach: dolnośląskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Ostrzeżenia o zagrożeniach wydano dla 13 województw: dla sześciu województw – I stopień; dla siedmiu – stopień II.

Silny wiatr i obfite opady śniegu spowodowały liczne awarie prądu w całym kraju. Jak podało wieczorem na Twitterze MSWiA, a także szef RCB, elektryczności nie miało 54,3 tys. odbiorców (najwięcej w woj. wielkopolskim – 24,5 tys., zachodniopomorskim – 9,5 tys., łódzkim – 8,5 tys.).

Do godz. 20.00 odnotowano 220 interwencji z powodu wiatru oraz 96 interwencji z powodu opadów śniegu. Służby działają” – dodał dyrektor RCB Marek Kubiak.

Trudne warunki atmosferyczne powodują także opóźnienia, przekierowania i odwołania rejsów z większości lotnisk. Utrudnienia odnotowano na lotniskach w Warszawie, Modlinie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl