fot. PAP/Adam Warżawa

Premier M. Morawiecki: Chcemy, żeby Polską rządziły rodziny

Chcemy, żeby Polską rządziły rodziny, to one powinny być fundamentem rozwoju – mówił premier Mateusz Morawiecki w niedzielę w Kielnie (woj. pomorskie), gdzie wziął udział w rodzinnym, wakacyjnym festynie bezpieczeństwa.

Na konferencji prasowej w Kielnie Mateusz Morawiecki wyraził zadowolenie z tego, że składanie wniosków w ramach rozszerzonego programu 500 plus na pierwsze dziecko „przebiega tak sprawnie od strony organizacyjnej, od strony administracyjnej”.

„Tutaj widzę mnóstwo uśmiechów, mnóstwo radości, bo to jest właśnie sedno naszego programu, żeby życie dzieci było nieco bardziej beztroskie, a rodzice też dzięki temu programowi mogli przede wszystkim poświęcić jak najwięcej czasu, środków swoim pociechom” – mówił premier.

Jak podkreślał, rodzina powinna być fundamentem rozwoju.

„Tak jak powiedziałem podczas mojego wystąpienia na konwencji programowej, chcemy, żeby Polską rządziły rodziny, nie, jak dawniej bywało, rody magnackie czy inne, tylko właśnie rodziny” – mówił premier.

„Do tego zmierzamy, może to się wydawać proste, banalne, to jest taki cel, żeby demokracja była bardzo mocno demokracją w praktyce, żeby właśnie kartka wyborcza miała znaczenie, żeby spierać się na programy, ale żeby też spierać na to, kto w bardziej wiarygodny sposób będzie mógł zrealizować swój program, to też jeden z podstawowych celów naszej polityki” – powiedział szef polskiego rządu.

Jak dodał, w najbliższym czasie obóz rządzący na pewno zaprezentuje „bardzo wiele” nowych programów.

„Ale dzisiaj chciałbym tutaj spędzić jak najwięcej czasu z ludźmi, porozmawiać o tym, co działa dobrze, co mogłoby działać jeszcze lepiej w naszych różnych projektach” – dodał Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl