fot. arch. PAP/EPA/PHOTOPQR/L'UNION DE REIMS)

Francja: Trwa procedura uśmiercenia Vincenta Lamberta

We Francji trwa procedura uśmiercania sparaliżowanego Vincenta Lamberta. Decyzją francuskiego sądu pacjent nie otrzymuje pokarmu i wody.

42-letni Vincent Lambert od 11 lat przebywa w stanie minimalnej świadomości. Został sparaliżowany po wypadku na motocyklu. Lambert samodzielnie oddycha i nie jest podłączony do respiratora ani do żadnej innej maszyny podtrzymującej życie. Nie znajduje się też w fazie terminalnej, nie jest w śpiączce, zachował zdolność przełykania, reaguje na bodźce, rusza oczami, płacze, odczuwa ból. Jednak decyzją francuskiego sądu mężczyzna zostanie zagłodzony na śmierć. Od kilku dni nie otrzymuje już jedzenia i picia. Lambert ma jedynie nawilżane usta, by nie czuć pragnienia. W jego intencji w wielu miejscach na świecie, a także we Francji, organizowane są czuwania modlitewne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl