PAP/Łukasz Gągulski

Premier M. Morawiecki: Rodzice zastępczy to superbohaterowie walczący z nieufnością i traumami

Premier Mateusz Morawiecki wziął w środę udział w Gali Rodzicielstwa Zastępczego w Wieliczce. Szef rządu nazwał rodziców zastępczych superbohaterami walczącymi z emocjami, nieufnością, traumami, lękami. To jest coś niewyobrażalnego – wskazał.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rodzice zastępczy nie tylko dzielą się wielkim sercem ze swoimi podopiecznymi, ale także wykonują ciężką pracę.

– W języku polskim nie ma słowa pomiędzy pracą a miłością. Gdyby powstała zbitka tych dwóch słów, wyszłoby określenie, które opisuje to, co dajecie swoim podopiecznym. To coś dużo więcej niż praca, ale to miłość, która daje im perspektywy, jakie chciałoby mieć każde dziecko – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podziękował rodzicom zastępczym i opiekunom z domów dziecka. Przekazał im również wyrazy uznania. Polityk zwrócił uwagę, że w ostatnich latach nastąpiła pewna pożądana zmiana – zmniejszenie dużych placówek opiekuńczych, które podzielono na mniejsze jednostki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl