PAP/Rafał Guz

M. Morawiecki, M. Pence i B. Netanjahu złożyli wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta

Premier Mateusz Morawiecki, wiceprezydent USA Mike Pence i premier Izraela Benjamin Netanjahu złożyli wspólnie w czwartek wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

Pence i Netanjahu przebywają w Warszawie w związku z odbywającą się w Warszawie konferencją na temat Bliskiego Wschodu, w której biorą udział delegacje z kilkudziesięciu krajów.

Pomnik Bohaterów Getta – pomnik na warszawskim Muranowie, upamiętniający bohaterów getta warszawskiego, wzniesiony w pobliżu miejsca pierwszych walk bojowców żydowskich z hitlerowcami w czasie powstania w warszawskim getcie w kwietniu 1943. Jego projekt wykonał Leon Suzin, monument został odsłonięty 16 kwietnia 1946.

Wcześniej w czwartek na marginesie konferencji doszło do spotkania bilateralnego Morawieckiego z Netanjahu. Rzecznik rządu Joanna Kopcińska mówiła PAP, że tematem rozmów z premierem Izraela miały być m.in. zagadnienia dotyczące stosunków dwustronnych, a także współpraca w formacie Grupa Wyszehradzka plus Izrael. Najbliższe spotkanie w tym formacie odbędzie się 19 lutego w Izraelu.

W czwartek w KPRM zaplanowano również spotkanie dwustronne szefa polskiego rządu z wiceprezydentem USA.

PAP/RIRM

drukuj