fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Bełchatów: Premier M. Morawiecki zaapelował do samorządowców, by pomagali we wprowadzaniu rozwiązań antykryzysowych

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w Bełchatowie do samorządowców, aby – bez względu na przekonania polityczne – pomagali we wprowadzaniu rozwiązań antykryzysowych w gminach i powiatach.

Szef rządu spotkał się w Bełchatowie z samorządowcami regionu łódzkiego. W swoim wystąpieniu podkreślał, że dzięki instrumentom antykryzysowym udaje się nam przezwyciężać kryzys, co jest skutkiem szybkiego działania rządu oraz prezydenta.

Premier Mateusz Morawiecki wskazywał, że tarcze pomocowe okazały się znakomitym amortyzatorem kryzysu – uratowano 5 mln miejsc pracy.

Szef rządu mówił też o samorządowym Funduszu Dróg Lokalnych, który jest blisko osiem razy większy niż za Platformy Obywatelskiej oraz o rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Drodzy samorządowcy, razem z rządem, z Sejmem, z parlamentem i prezydentem powinniśmy robić wszystko, żeby poprzez rządowy program inwestycji lokalnych przeznaczyć środki na drogi, oświetlenia, szkoły, szpitale, chodniki, baseny czy urządzenia sportowe – wy wiecie najlepiej, na co. Powinniśmy razem szybko przeznaczyć środki dla wsparcia lokalnych przedsiębiorców – o to apeluję, o to proszę – akcentował prezes Rady Ministrów.

Premier apelował, aby te środki poszły do małych i średnich firm, bo one są kołem napędowym i solą ziemi polskiej gospodarki. Polska – jak podkreślił Mateusz Morawiecki – może wyjść najszybciej z obecnego kryzysu.

RIRM

drukuj