fot. PAP/Albert Zawada

Premier M. Morawiecki będzie rozmawiał z innymi partiami ws. dalszej walki z pandemią

Premier RP Mateusz Morawiecki zaprosił przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Ma się ono odbyć we wtorek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Udział w spotkaniu potwierdzili już przedstawiciele Konfederacji i Porozumienia, Jarosława Gowina. Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL mają dziś podjąć decyzje czy ich przedstawiciele udadzą się jutro do KPRM.

Przy okazji nie zabrakło uszczypliwych słów ze strony opozycji. Lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, skomentował spotkanie.

Mateusz pragnie osobiście wysłuchać zdania opozycji. Chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa – napisał Donald Tusk.

Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości, ocenia, że jutrzejsze rozmowy mają służyć wprowadzeniu przez rząd kolejnych obostrzeń epidemicznych.

Należy podkreślić, że sytuacja covidowa jest trudna, bo jesteśmy w trakcie piątej fali pandemii. Widać wyraźnie, że PiS obawia się oskarżeń ze strony opozycji w sprawie ponoszenia winy za ponadprogramowe zgony i za tak dużą liczbę zakażonych. Mamy do czynienia z próbą uwspólnotowienia decyzji ws. walki z pandemią w uzgodnieniu z opozycją. Opozycja próbuje tę sytuację wykorzystać do swoich celów politycznych i atakowania rządu. Sytuacja jest trudna, ponieważ w znacznej części nie są skłonni do tego, aby w Polsce wprowadzać obowiązkowe szczepienia – wskazuje Jan Maria Jackowski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że najnowsze badania potwierdziły ponad 29 tys. nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarły dwie osoby z COVID-19. Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 4,5 mln zakażeń.

Jan Maria Jackowski wskazał, że paszport covidowy niewiele daje w walce z pandemią.

Jeżeli ktoś jest zaszczepiony, to nie znaczy, że może nie być źródłem infekcji, albo, że sam może nie chorować. W związku z tym podziały segregacyjne, że są zaszczepieni, którzy nie podlegają restrykcją i niezaszczepieni, którzy podlegają restrykcją, są nielogiczne. Z pandemią trzeba walczyć na bardzo różnych odcinkach przede wszystkim trzeba testować ludzi i podejmować procedury lecznicze natychmiast, kiedy dana osoba dowiaduje się, że jest zainfekowana – wyjaśnił senator Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl