fot. PAP/EPA

Powstanie unijny system gromadzenia danych o szczepieniach przeciw COVID-19. Będzie oparty na regularnych sprawozdaniach państw członkowskich

W Unii Europejskiej powstanie unijny system gromadzenia danych o szczepieniach przeciw COVID-19, oparty na regularnych sprawozdaniach państw członkowskich. System „będzie działać od przyszłego tygodnia” – powiedział PAP rzecznik Komisji Europejskiej.

Jak powiedział rzecznik KE, Stefan De Keersmaecker, od strony technicznej za system odpowiada Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

„Będzie to działać od przyszłego tygodnia. Na tym etapie nie możemy podać więcej informacji ani danych” – zaznaczył.

ECDC przekazało, że jak dotąd nie powstał żaden oficjalny system systematycznego nadzoru i monitorowania szczepień, który gromadziłby dane liczbowe ze wszystkich państw UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

„ECDC we współpracy z Europejskim Biurem WHO, a także innymi partnerami i zainteresowanymi stronami w państwach członkowskich i Komisji Europejskiej, tworzy obecnie system monitorowania wdrażania szczepionek” – przekazały PAP służby ECDC.

Pod koniec grudnia 2020 roku w całej UE rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. [czytaj więcej] Jak dotąd do obrotu Europejska Agencja Leków i Komisja Europejska dopuściły dwie szczepionki – Moderny oraz Pfizer/BioNTech. W planach są autoryzacje preparatów innych firm farmaceutycznych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl