fot. PAP/Leszek Szymański

W Nowej Zelandii władze wprowadzą obowiązek okazania negatywnego wyniku testu dla podróżnych

Od piątku osoby podróżujące do Nowej Zelandii będą musiały okazać negatywny wynik testu na koronawirusa – poinformowały dziś nowozelandzkie władze. Test nie zwolni podróżnych z obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Nowe ograniczenia mają związek z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w wielu krajach na świecie oraz z szerzeniem się nowych szczepów wirusa. Jak podkreślił minister ds. COVID-19, Chris Hipkins, Nowa Zelandia, która wyeliminowała transmisję wirusa na swoim terytorium, nie może stracić czujności.

Ograniczenia będą dotyczyć podróżnych z niemal wszystkich krajów poza Australią i niektórymi krajami z regionu Pacyfiku. Będą dotyczyć także pasażerów przesiadających się w Nowej Zelandii. Test musi być zrobiony na 72 godziny przed przyjazdem. Dopuszczone są jedynie testy PCR i antygenowe. Z obowiązku okazania wyniku testu nie zostaną zwolnione osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Przybywający do kraju nadal będą poddawani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

Od listopada Nowa Zelandia nie odnotowała ani jednego przypadku infekcji koronawirusem poza ośrodkami izolacji dla podróżnych. Łącznie od początku pandemii potwierdzono tam 2120 zakażeń koronawirusem, a na COVID-19 zmarło 25 osób.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl