fot. PAP/Łukasz Gągulski

Min. A. Niedzielski: Zaszczepieni nie będą podlegać obowiązkowej kwarantannie

Osoby w pełni zaszczepione nie będą podlegać obowiązkowej kwarantannie – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wczoraj w Dzienniku Ustaw ukazała się informacja, że osoby, które wracają z Wielkiej Brytanii do Polski będzie obowiązywać siedmiodniowa kwarantanna. Zwalniać z niej miałby tylko negatywny wynik testu na koronawirusa wykonywany nie wcześniej niż po tygodniu.

„Oczywiście osoby w pełni zaszczepione nie podlegają obowiązkowej kwarantannie” – podkreślił Adam Niedzielski.

Bez względu na wiek podróżnego – tłumaczył minister zdrowia. Zdaniem resortu zdrowia taka decyzja ma zapobiec lub zmniejszyć transmisję wariantu delta koronawirusa. Teraz Wielka Brytania dołączy do krajów, z których powrót wiąże się z dodatkowymi restrykcjami. Do tej pory w Polsce wykryto i potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem delta.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl