fot. PAP/Adam Warżawa

PO liczy na powrót D. Tuska

Platforma Obywatelska w sondażach wyborczych ma coraz gorsze wyniki. Nadzieję wśród polityków partii budzi Donald Tusk.

Na temat powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki pojawia się coraz więcej spekulacji. Tego powrotu chciałby – jak sam powiedział – Grzegorz Schetyna, były lider PO.

– On jest potrzebny polskiej polityce, jest potrzebny opozycji, jest potrzebny Platformie Obywatelskiej. I on będzie podejmował decyzje odnośnie swojej politycznej przyszłości – podkreślał Grzegorz Schetyna w rozmowie z Radiem ZET.

W podobnym tonie wypowiadała się Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu.

– Bardzo bym chciała, aby wrócił do Platformy tak na 100 proc., dlatego że przed nami bardzo trudna batalia i od Platformy, od nas, będzie bardzo wiele zależało, czy opozycji uda się pokonać PiS i wrócić do normalności – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska na antenie RMF FM.

Grzegorz Schetyna na powrót Donalda Tuska patrzy – jak sam mówi – nie tylko w wymiarze Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji.

– Ja naprawdę jestem gorącym zwolennikiem współpracy całej opozycji demokratycznej i aby współpraca była wsparta dobrymi relacjami z tworzącymi się ugrupowaniami, stowarzyszeniami samorządowymi – dodał były lider PO.

Politycy pytani byli o to, czy to właśnie Donald Tusk na stanowisku lidera partii zastąpi Borysa Budkę. Tu jednoznaczna odpowiedź nie padła.

TV Trwam News

drukuj