fot. pixabay.com

Japonia: Rząd jednak rozważa wydawanie tzw. paszportów szczepień

Władze Japonii rozważają wydawanie zaświadczeń o szczepieniach na COVID-19 dla podróżujących za granicę – oświadczył minister odpowiedzialny za program szczepień Taro Kono, który wcześniej opowiadał się przeciwko tzw. paszportom szczepień.

Kraje świata wprowadzają lub rozważają wprowadzenie zaświadczeń o szczepieniach, poszukując sposobów na ułatwienie podróży międzynarodowych i wyjście z kryzysu gospodarczego przy zachowaniu ostrożności w związku z pandemią COVID-19.

„Jeśli będzie takie wymaganie międzynarodowe, możemy wydawać zaświadczenia o szczepieniach” – powiedział w czasie posiedzenia parlamentu Kono, cytowany przez agencję prasową Kyodo.

Jeszcze w lutym japoński minister opowiadał się przeciwko wydawaniu tzw. paszportów szczepień, oceniając, że preferencyjne traktowanie osób zaszczepionych byłoby dyskryminujące dla tych, którzy nie mogą przyjąć zastrzyku z powodu alergii.

W ubiegłym tygodniu władze Chin ogłosiły wprowadzenie elektronicznych certyfikatów zdrowia, zawierających informacje o szczepieniach i testach na COVID-19. Pekin wyraził skłonność do rozmów z innymi stolicami w sprawie wzajemnego uznawania zaświadczeń.

Nad propozycją regulacji w sprawie tzw. paszportów szczepień w UE pracuje obecnie Komisja Europejska. W sobotę KE potwierdziła, że w tym tygodniu przedstawi projekt dotyczący wydawania cyfrowych „zielonych certyfikatów”, które mają ułatwić swobodne przemieszczanie się obywateli krajów UE.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl