fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki: Dziś lub jutro zapadną kolejne decyzje na linii PiS-Kukiz’15

W poniedziałek lub we wtorek zapadną decyzje w sprawie kolejnych rozmów na linii Prawo i Sprawiedliwość-Kukiz’15 – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Kolejne rozmowy będą już dotyczyły konkretnych projektów. Takie uzgodnienia zapadły na ostatnim spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Pawłem Kukizem. Rozmowy dotyczyły m.in. daniny solidarnościowej od mediów, którą Paweł Kukiz chciałby, aby była dystrybuowana do pracowników kultury, a także o „Nowym Polskim Ładzie”, który w najbliższą sobotę ma przedstawić PiS.

Jednym z punktów, na którego poparcie liczy Kukiz’15, jest projekt ustawy o sędziach pokoju. Do tego postulatu odniósł się Ryszard Terlecki, szef klubu PiS.

– Mam nadzieję, że uda się porozumieć w kwestiach, na których zależy obu stronom – że sprawa sędziów pokoju zostanie zrealizowana w postaci projektu ustawy i trafi do Sejmu. Jak słyszmy, do tego projektu jest też przychylność pana prezydenta. Inne sprawy są oczywiście kwestią dogadania. To nie jest formalna koalicja, ale rozmowy, które mają powodować współpracę w Sejmie przy przyjmowaniu ustaw i w najważniejszych głosowaniach. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się takie ustalenia przyjąć – przekazał wicemarszałek Sejmu.

Dalsze rozmowy mają się odbywać między Ryszardem Terleckim a posłem Stanisławem Tyszką, byłym wicemarszałkiem Sejmu.

Kukiz’15 rozmawia także z Porozumieniem. Paweł Kukiz nie wykluczył, że zostanie podpisane porozumienie z partią Jarosława Gowina o wzajemnym wspieraniu się przy realizacji wspólnie ustalonych postulatów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl