fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Wniosek o wydalenie z zawodu radcy prawnego posła PiS

Jest wniosek o wydalenie z zawodu radcy prawnego posła Prawa i Sprawiedliwości Waldemara Budy. Wniosek wpłynął do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi.

Powodem wykluczenia Waldemara Budy ma być sprzeniewierzenie się radcowskiej przysiędze. Miało do tego dojść w Sejmie, gdy głosował za ustawami reformującymi wymiar sprawiedliwości (autorstwa PiS) które część środowiska prawniczego uznaje za zamach na niezawisłość sądów. Autorzy wniosku domagają się wszczęcia postępowania dyscyplinarnego i wydalenie posła z zawodu radcy prawnego.

Poseł Waldemar Buda mówi, że jest to zwykła szykana i próba wywierania nacisku.

To nie ma nic wspólnego z oceną mojej pracy jako radcy prawnego. Obecnie nie prowadzę spraw i nie mam swojej kancelarii, więc ciężko mi cokolwiek w tym zakresie zarzucić. Jest to podyktowane wyłącznie moją działalnością w parlamencie. Jest to próba nacisku na to, ażeby podejmować decyzje i zajmować takie stanowiska, jak życzyłaby sobie obecna opozycja. Opozycja robi to całkowicie bezskutecznie, bo motywuje mnie to do jeszcze cięższej pracy po stronie dobrej zmiany – wskazuje poseł PiS.

Jutro o godz. 11.00 przed Okręgową Izbą Radców Prawnych w Łodzi planowana jest manifestacja poparcia dla posła Waldemara Budy.

RIRM

drukuj