fot. PAP/ Leszek Szymański

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk wybrany na wiceprzewodniczącego KRS

Krajowa Rada Sądownictwa wybrała posła Arkadiusza Mularczyka (PiS) na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady – poinformowało we wtorek biuro KRS. Poseł został drugim wiceprzewodniczącym Rady obok sędziego Wiesława Johanna.

Arkadiusz Mularczyk został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady w miejsce sędziego Dariusza Drajewicza, który w lutym zrezygnował z tej funkcji. Za kandydaturą Mularczyka zagłosowało 12 członków KRS, 7 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady kandydował również sędzia Paweł Styrna, który uzyskał 11 głosów.

Poseł Arkadiusz Mularczyk został wybrany na członka KRS przez Sejm w końcu listopada ub.r. Jest prawnikiem i adwokatem, a od 2005 roku posłem na Sejm. Działał w kilku sejmowych komisjach, m.in. Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Ustawodawczej, Odpowiedzialności Konstytucyjnej i Spraw Zagranicznych. W 2011 r. został powołany na członka delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Jest także wiceprzewodniczącym Komisji ds. Wyboru sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Do głównych zadań wiceszefa Krajowej Rady Sądownictwa należy zastępowanie przewodniczącego podczas posiedzeń Rady, przewodniczenie obradom Rady. Wiceprzewodniczący obejmuje także część zadań dotyczących stałego nadzoru nad pracami KRS.

PAP

drukuj