fot. twitter.com/PolskaPolicja

Warszawa: Nieznany sprawca obrzucił budynek KRS cegłami

Nieznany sprawca rzucił cegłami w kierunku siedziby KRS. „Na miejscu zabezpieczyliśmy ślady. Mamy zapis monitoringu. Będziemy ustalać tożsamość tej osoby” – przekazał PAP asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Do incydentu doszło w czwartek wieczorem.

„Po godz. 17.00 jakiś mężczyzna, którego tożsamość jest w tej chwili ustalana, rzucił dwoma cegłami w budynek SGGW. W budynku tym mieści się też Krajowa Rada Sądownictwa. Mężczyzna był zamaskowany. Uszkodzeniu uległo okno. Popękała szyba. Policja przeprowadziła już oględziny. Na miejscu zabezpieczyliśmy ślady. Mamy zapis monitoringu. Będziemy ustalać tożsamość tej osoby” – powiedział asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

„Razem z sędzią Lasotą zabezpieczyliśmy miejsce przestępstwa. Dziś wieczorem nieustalony sprawca obrzucił cegłami siedzibę KRS. Do cegieł przyczepiono kartki. Trwają czynności Policji” – przekazał z kolei na Twiterze zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysław Radzik.

Jako pierwszy informacje o tym zdarzeniu podał portal „wPolityce”, który poinformował, że na kartkach były zapisane groźby.

„Godzina >>W<< nadchodzi. Opamiętajcie się. Wasz czas jest bliski, na taką Polskę się nie zgodzimy” – miało być napisane na kartkach doczepionych do cegłówek.

Zastępca rzecznika KRS sędzia Jarosław Dudzicz w rozmowie z PAP potwierdził, że opisywane przez portal „wPolityce” zdarzenie miało miejsce.

„W czwartek po południu zostały rzucone w okno budynku KRS dwie cegłówki, do których przypięte były kartki. Na nich było napisane coś, co było skierowane do członków KRS. Sędziowie Przemysław Radzik i Michał Lasota byli jeszcze obecni w pracy i wezwali Policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady” – przekazał Jarosław Dudzicz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl