Policję opuści 474 funkcjonariuszy – zaczynali w MO lub ZOMO

Do końca roku ze stanowisk kierowniczych w policji odejdzie 474 funkcjonariuszy, którzy swoją służbę zaczynali w MO lub ZOMO.

Jak mówi wiceszef Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, będą oni mogli przejść na emeryturę lub dosłużyć na stanowiskach wykonawczych.

Zmiany obejmą 19 komendantów miejskich, rejonowych i powiatowych oraz 159 naczelników wydziałów w tych komendach. Dotyczyć one będą łącznie też m.in. 36 komendantów komisariatów i ich zastępców.

Wiceminister Jarosław Zieliński zaznaczył, że zmiana będzie szansą dla zdolnych oficerów, którzy do tej pory nie mogli uzyskać kierowniczych stanowisk, mimo, że posiadali odpowiednie kwalifikacje.

– Po zmianie ustroju w gruncie rzeczy należałoby postawić na nowych funkcjonariuszy, którzy chcieli służyć w policji w niepodległym państwie, ale wtedy takich możliwości nie było, ponieważ była to duża formacja, która potrzebowała 100 tys. funkcjonariuszy, więc siłą rzeczy zbudowaną ją na Milicji Obywatelskiej. Minęło jednak ponad 26 lat i funkcji kierowniczych Ci funkcjonariusze pełnić już nie muszą. Czas dać szansę tym, którzy też mają uprawienia emerytalne, bo zaczynali swoją służbę ponad 20 lat temu a wciąż udział procentowy tych, którzy rozpoczynali służbę w MO czy w ZOMO jest duży, bo on wynosi w tej grupie 16,5 proc. wszystkich funkcjonariuszy, którzy pozostają jeszcze w służbie policyjnej a zaczynali swoją pracę w MO – powiedział Jarosław Zieliński.

Z informacji uzyskanych przez polską Agencję Prasową wynika, że najwięcej funkcjonariuszy, którzy rozpoczynali służbę w MO jest obecnie w garnizonach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim, a najmniej w lubuskim i podlaskim.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl