fot. PAP/Radek Pietruszka

Szef MSWiA z wizytą na Podkarpaciu

Szefa MSWiA Mariusz Błaszczak przebywa dziś z wizytą na Podkarpaciu. W Rzeszowie, nagrodził funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Minister spotkał się również z ratownikami Bieszczadzkiej Grupy GOPR, którzy w tym roku obchodzą 55-lecie swojej działalności.

Wręczył też medale „Młody Bohater” czterem chłopcom, których działania przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego.

Szef resortu wyróżniając funkcjonariuszy, podziękował im za postawę służby, która – jak zaznaczył na konferencji transmitowanej przez TVP Info – wynika z przysięgi jaką składali przystępując do pracy.

–  Za postawę, która jest postawą oczekiwaną od obywateli naszego kraju. Na co dzień chronicie mienie, zdrowie i życie ludzkie. Funkcjonariusze, którzy zostali wyróżnieni są przykładem właśnie takiej postawy. Są przykładem tego, że nawet już po za formalną służbą reagują kiedy widzą, że dzieje się coś złego. Reagują kiedy zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie. To jest właśnie przykład przywracania i umacniania etosu służby- formacji, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli naszego kraju – powiedział Mariusz Błaszczak.

Po południu minister Błaszczak otworzy posterunek w Korczynie oraz przywróci jednostkę policji w Wiśniowej. W miejscowości Miejsce Piastowe, Błaszczak spotka się z uczniami i przeprowadzi dla młodzieży lekcję na temat bezpieczeństwa.

Szef MSWiA odwiedzi także Polsko–Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku.

RIRM

drukuj