Polsko-irackie porozumienie resortów MSZ

Polski i iracki MSZ podpisały memorandum o porozumieniu w sprawie współpracy resortów. Dziś w Warszawie szef polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych spotkał się ze swoim irackim odpowiednikiem.

Rozmowy dotyczyły m.in. możliwości wznowienia relacji gospodarczych, handlowych i inwestycyjnych pomiędzy naszymi krajami.

Minister Witold Waszczykowski wyraził nadzieję, że po pokonaniu tzw. Państwa Islamskiego, relacje gospodarcze między Polską i Irakiem będą znów się rozwijać.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Irak od wielu zajmuje ważne miejsce w polskiej polityce zagranicznej i polityce bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że wkrótce po pokonaniu tzw. Państwa Islamskiego pokój i spokój, jaki zostanie zaprowadzony w Iraku, doprowadzi do rozwoju również współpracy gospodarczej, która dzisiaj ze względu na stan bezpieczeństwa nie może się rozwinąć. Irak to również ważny producent nośników energetycznych, którymi Polska jest zainteresowana. Mógłby to być też partner dla naszych inwestycji i towarów przemysłowych, które produkujemy w Polsce. Chcielibyśmy też rozwijać współpracę naukową i kulturalną. Przecież Irak jest jedną z kolebek światowej cywilizacji – wskazał szef polskiego MSZ.

Minister Witold Waszczykowski otrzymał zaproszenie od szefa irackiej dyplomacji do złożenia wizyty w Bagdadzie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl