Premier: wizyta D. Trumpa w Polsce – pierwszym krokiem w relacjach

Wizyta prezydenta USA w Polsce była pierwszym krokiem w relacjach, które w tej chwili mamy z Donaldem Trumpem – mówiła dziś premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że będą kolejne wizyty i spotkania, podczas których zostaną podpisane umowy dot. dostaw gazu i obronności.

Prezydent USA Donald Trump gościł w Warszawie w dniach 5-6 lipca. W czwartek rozmawiał w „cztery oczy” z prezydentem Andrzejem Dudą, spotkał się z liderami państw Trójmorza i wygłosił przemówienie na pl. Krasińskich.

Jak wskazywała premier Szydło, format wizyty Donalda Trumpa w Polsce był „nieco inny, niż w czasie wizyt oficjalnych, kiedy prezydenci USA spotykali się również z premierami czy przedstawicielami innych ugrupowań politycznych”.

Premier była dziś pytana w radiowej Jedynce o przyczyny jej nieobecności podczas spotkania polskiej delegacji z prezydentem USA. Beata Szydło zaznaczyła, że była obecna w czasie przygotowań, a także pobytu Trumpa w Polsce.

„Byłam na placu Krasińskich, brałam udział w przygotowaniu, również w przygotowaniu merytorycznym tej wizyty, rozmów pana prezydenta i naszej delegacji” – podkreśliła szefowa rządu.

„To był pierwszy krok w tych relacjach, które w tej chwili mamy z panem prezydentem Donaldem Trumpem, będą kolejne wizyty i spotkania, już przełożenie na konkrety tej wczorajszej wizyty, czyli – mam nadzieję – podpisanie umów dot. dostaw gazu i obronności. To są ważne decyzje, które zostały podjęte i które będziemy przekładać na konkretne projekty” – oświadczyła premier.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl