fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Dubeninki: Otwarto 100. posterunek na 100-lecie polskiej policji

W Dubeninkach w woj. warmińsko-mazurskim otwarto 100. posterunek policji na 100-lecie polskiej policji. W uroczystości wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński oraz komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Szef rządu w swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z odtwarzania posterunków policji pozamykanych wcześniej przez poprzedników.

Jesteśmy w okresie świętowania 100-lecia niepodległości, w momencie kiedy otwieramy 100. posterunek policji. Bardzo się z tego cieszę. Cieszę się przede wszystkim, że tego typu działania przyczyniają się do odbudowy bezpieczeństwa i utrwalenia całego polskiego społeczeństwa – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier przytoczył też statystyki, z których wynika, że w 2015 r. „bezpiecznymi czuło się ok. 60-kilka proc. Polaków, dzisiaj jest to 86 proc. Podkreślił, że to ogromna zasługa polskiej policji i wszystkich formacji, które dbają o bezpieczeństwo.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl