fot. https://twitter.com/Lubuska_Policja

Wrocław: Policja poszukuje sprawcy zniszczenia tablicy poświęconej prezydentowi L. Kaczyńskiemu

Policjanci wstępnie ustalili, kim jest osoba podejrzana o zniszczenie pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci nieżyjącego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Do aktu wandalizmu, czyli pomalowania tablicy farbą, doszło w połowie zeszłego tygodnia.

Rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak poinformował w poniedziałek, że informację o zniszczeniu pamiątkowej tablicy przekazano policjantom w czwartek.

„Mogę powiedzieć, że policjanci wstępnie ustalili, kim jest osoba podejrzana o zniszczenie pamiątkowej tablicy. Teraz trwa ustalenie miejsca pobytu tej osoby” – powiedział rzecznik.

27 sierpnia 2021 roku we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim nieopodal katedry odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej byłemu prezydentowi, działaczowi opozycji w okresie PRL Lechowi Kaczyńskiemu. Znajduje się na niej fragment orędzia noworocznego głowy państwa z 2005 roku: „Tylko Polska sprawiedliwa, uczciwa i solidarna może się rozwijać, tylko w takiej Polsce możemy wykorzystać wszystko, co własnym wysiłkiem zdobyliśmy, co jest naszym sukcesem, niezaprzeczalnym dorobkiem żyjących pokoleń”.

W odsłonięciu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki, który w tym dniu wziął udział w odbywającym się we Wrocławiu Kongresie Pracy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl