fot. pixabay.com

Wrocław: KAS wykryła fikcyjne transakcje gospodarcze na 4,6 mln zł

Kontrolerzy Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli w jednej z wrocławskich spółek fikcyjne transakcje gospodarcze na kwotę ponad 4,6 mln zł.

Jak poinformowała rzecznik Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, w efekcie kontroli celno-skarbowej wykryto, że od stycznia do października 2017 r. wrocławska spółka nie prowadziła rzeczywistej działalności gospodarczej.

„Prześledzono transakcje łańcuchowe – zakupu i sprzedaży oleju rzepakowego, słonecznikowego i ich składników, w której uczestniczyli dostawcy i kontrolowana spółka” – przekazała rzecznik.

Spółka, według kontrolerów KAS, była uczestnikiem sztucznie stworzonych transakcji łańcuchowych.

„Faktury, które miały dokumentować transakcje w tym nielegalnym mechanizmie, nie potwierdzały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Spółka pełniła w karuzeli podatkowej rolę tzw. bufora, którego zadaniem było stworzenie pozorów prowadzenia legalnej działalności” – wyjaśniał Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

KAS oszacowała, że w wyniku działalności spółki nieprawidłowości w podatku VAT wyniosły ponad 4,6 mln zł.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl