fot. PAP/EPA

Szef Rady Europejskiej rozmawiał z prezydentem Rosji

Szef Rady Europejskiej Charles Michel rozmawiał w poniedziałek telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Przywódcy dyskutowali na temat sytuacji na Białorusi i Ukrainie.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel powtórzył ocenę Unii Europejskiej dotyczącą przymusowego lądowania samolotu Ryanair w Mińsku.  Poinformował też o nałożonych unijnych sankcjach w związku z incydentem.

Charles Michel podkreślił, że istotne jest uwolnienie więźniów politycznych na Białorusi, zaprzestanie represji i przemocy w tym kraju oraz zaangażowanie się w otwarty dialog narodowy. Charles Michel przekazał stanowisko Rady Europejskiej w sprawie stosunków Unii Europejskiej z Rosją, m.in. fakt, że unijni przywódcy potępili nielegalne i prowokacyjne działania Rosji przeciwko Unii Europejskiej.

„Unia Europejska jest zjednoczona i solidarna w obliczu takich aktów. Stosunki Unia Europejska-Rosja są na niskim poziomie. Ta sytuacja lub jej dalsze pogarszanie się nie leży w interesie żadnej ze stron” – powiedział Charles Michel.

Charles Michel potwierdził poparcie Unii Europejskiej dla niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy w jej granicach uznanych na arenie międzynarodowej.

Szef Rady Europejskiej uważa również, że Rosja może odegrać ważną rolę we wspieraniu pokojowego rozwiązania kryzysu na Białorusi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl