Kreml: spotkanie Putin-Merkel odbędzie się 18 maja w Soczi

Prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel przeprowadzą 18 maja rozmowy w Soczi, na południu Rosji poinformował doradca Putina Jurij Uszakow. Według agencji TASS wizytę Merkel w Soczi potwierdzono też w Berlinie.

Jurij Uszakow powiedział rosyjskim mediom, że Angela Merkel złoży w Soczi wizytę roboczą. Doradca Władimira Putina mówił o tym, zapowiadając spotkania prezydenta Rosji z zagranicznymi politykami w najbliższych miesiącach. Władimir Putin został w poniedziałek zaprzysiężony na kolejną kadencję prezydencką.

Agencja TASS podała, iż przedstawiciel rządu Niemiec potwierdził wizytę Angeli Merkel w Soczi 18 maja. Zastrzegł przy tym, iż dalsze informacje na temat wizyty kanclerz zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Jak przekazał Jurij Uszakow, Putin złoży 5 czerwca wizytę w Austrii. Wcześniej, pod koniec maja gośćmi Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu będą prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Japonii Shinzo Abe. W pierwszej dekadzie czerwca prezydent Rosji uda się do Chin na szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Ponadto trwa uzgadnianie daty szczytu Państwa Związkowego, tworzonego przez Rosję i Białoruś.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl