fot. https://twitter.com/Policja_KSP

Podlaskie: Policja zatrzymała pięciu kolejnych przemytników nielegalnych imigrantów

Pięciu kolejnych kierowców podejrzanych o transport od granicy z Białorusią nielegalnych imigrantów zatrzymała minionej doby policja w województwie podlaskim. Zatrzymani to dwaj Polacy, Brytyjczyk, Ukrainiec i Niemiec. Łącznie w swoich samochodach przewozili 35 osób.

Do zatrzymań doszło podczas kontroli w Milejczycach, w podbiałostockiej Grabówce, w miejscowości Jastrzębna Pierwsza, w Tonkielach i w Szczytach-Dzięciołowie – poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

W Milejczycach policjanci zatrzymali do kontroli obywatela Wielkiej Brytanii. Okazało się, że w renault przewozi czterech Irakijczyków. Zatrzymany w Grabówce Ukrainiec miał w toyocie sześciu obywateli Syrii. W Jastrzębnej Pierwszej skontrolowany został Niemiec, który – jak się okazało – w renault przewoził 20 obywateli Iraku. W Tonkielach polski kierowca wiózł fiatem trzech Syryjczyków, a Szczytach-Dzięciołowie kolejny Polak wiózł skodą dwóch Irakijczyków.

Od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią policja zatrzymała w Podlaskiem blisko 250 osób podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

Straży Granicznej przekazano łącznie ponad 4,3 tys. osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl