dolnoslaska.policja.gov.pl

Wrocław: ostatni z podejrzanych z grupy pseudokibiców handlującej narkotykami w rękach policji

Wrocławska policja zatrzymała ostatniego z podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wywodzącej się ze środowiska pseudokibiców, która zajmowała się handlem narkotykami na szeroką skalę. Wcześniej w tej sprawie zatrzymano 13 osób.

Ostatni z podejrzanych wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej ukrywał się przed policją ponad rok – poinformował w środę PAP rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski. Wrocławska prokuratura wydała za nim list gończy.

„Mężczyzna, związany ze środowiskiem pseudokibiców jednej z wrocławskich drużyn wpadł w ręce policjantów (…), na terenie wrocławskiej dzielnicy Krzyki, gdy przyjechał do mieszkania, w którym się ukrywał. Był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem” – relacjonował Petrykowski.

Grupa, do której należał 24-latek, została rozbita przez policję w ubiegłym roku. Zatrzymano wówczas 13 osób, z czego sześć zostało tymczasowo aresztowanych. Zdaniem śledczych grupa w ciągu roku wprowadziła na rynek 22 kilogramy narkotyków.

Podczas ubiegłorocznych zatrzymań członków grupy policjanci znaleźli blisko 2 kilogramy marihuany, amfetaminy, haszyszu oraz MDMA.

„Wartość zabezpieczonych substancji to blisko 75 tys. zł. Ponadto zabezpieczono blisko 120 tys. złotych gotówki w walucie polskiej i zagranicznej, pochodzącej z handlu środkami odurzającymi, a także wagi do porcjowania narkotyków” – przekazał Petrykowski.

Ostatni z zatrzymanych decyzją sądu zastał tymczasowo aresztowany.

PAP/RIRM

drukuj