fot. policja.pl

Lubuskie: Policja przejęła 4 kg amfetaminy, pięć osób zatrzymanych

Policjanci z Gubina (Lubuskie) przejęli 4 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości 376 tys. zł. Do sprawy zatrzymano pięć osób, w tym nieletniego i jego matkę – poinformowała Justyna Kulka z Komendy Powiatowej w Krośnie Odrzańskim.

„Głównymi podejrzanymi w tej sprawie jest trzech mężczyzn w wieku od 20 do 26 lat, którzy usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków zagrożone karą do 10 lat więzienia. Razem z nimi został zatrzymany 16-latek” – powiedziała Justyna Kulka.

Nadzorujący sprawę prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie pełnoletnich podejrzanych, a sąd przychylił się do tego wniosku. Cała trójka trafiła za kratki na trzy miesiące.

Z kolei nieletnim zajmie się sąd rodzinny. Zarzuty posiadania nieznacznych ilości narkotyków usłyszała też jego matka, która miała w swoim domu woreczki strunowe z amfetaminą i marihuaną. Kobiecie grozi do trzech lat więzienia; została objęta dozorem policji.

Policjanci weszli do jednego z mieszkań w Gubinie w minioną sobotę. Zatrzymali tam wspomnianych trzech młodych ludzi i nieletniego. Wśród nich był poszukiwany 20-latek.

W mieszkaniu tym funkcjonariusze znaleźli prawie 4 kg amfetaminy, 60 gramów marihuany i 1,2 kg białej niezidentyfikowanej białej sproszkowanej substancji. Do tego były tam waga, garnki, maska oraz inne przedmioty prawdopodobnie służące do porcjowania narkotyków.

PAP

drukuj