Stołeczni policjanci rozbili grupę handlującą narkotykami

Sześć osób zatrzymanych oraz zabezpieczone ponad 10 kg amfetaminy, 400 g kokainy, 50 g heroiny oraz fałszywe dowody osobiste – to wynik działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową – podano w piątek rano.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w prokuraturze okręgowej w Warszawie zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Za zarzucone im przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

„Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że grupa osób może zajmować się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że na warszawski rynek trafia amfetamina, kokaina i heroina, a z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu” – powiedział PAP Piotr Świstak z sekcji prasowej komendy stołecznej policji.

W wyniku działań operacyjnych, w ręce policjantów na terenie powiatu łódzkiego trafiło dwóch mężczyzn. 35-letni Marek R. oraz 31-letni Tomasz R. zostali zatrzymani podczas próby wprowadzenia do obrotu blisko 3 kg amfetaminy, funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich ponad 28 tys. zł.

Następnie w Warszawie policjanci udaremnili kolejną narkotykową transakcję, podczas której przejęli prawie 2 kg amfetaminy oraz 16 tys. zł., a w ich ręce trafił 37-letni Emil K.

W związku z prowadzonymi działaniami, zatrzymano także 24-letniego Bartłomieja Sz., 28-letnią Magdalenę K. oraz 33-letniego Marcina K. W miejscach ich zamieszkania policjanci ujawnili elementy umundurowania policyjnego, sfałszowane dowody osobiste, trzy rewolwery hukowe oraz dokumentację finansową.

W akcji zatrzymywania brali udział policjanci z samodzielnego oddziału antyterrorystycznego w Warszawie. Łącznie w sprawie zabezpieczono ponad 10 kilogramów amfetaminy, blisko 400 gramów heroiny oraz ponad 50 gramów kokainy.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie i ma charakter rozwojowy – podała policja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl