fot. facebook.com

Sejm: Konferencja na temat trzeźwości polskiego narodu

W Sejmie odbędzie się dziś konferencja pod tytułem „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Organizatorem wydarzenia jest Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Poseł Krystyna Wróblewska, jedna z organizatorów konferencji, zaznacza, że celem spotkania jest dyskusja nad polityka antyalkoholową.

–  Myślę, że program zapowiada się bardzo ciekawie. Mamy dosyć sporą liczbę prelegentów, którzy mają bardzo dużą wiedze na ten temat. Z drugiej strony, chcemy uświadomić parlamentarzystom i samorządowcom, którzy są zaproszeni na tę konferencję, a są odpowiedzialni za politykę antyalkoholową, jakie działania powinniśmy podjąć, żeby zmniejszyć spożywanie alkoholu na jednego mieszkańca w Polsce. To jest naszym celem, aby naród polski przestał pić tak duże ilości alkoholu, ponieważ spożywanie go na jednego mieszkańca jest bardzo duże – mówi Krystyna Wróblewska.

Podczas konferencji głos zabiorą m.in. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski,  minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

W programie przewidziano również świadectwa osób wyzwolonych z nałogu alkoholowego.

Konferencja wpisuje się w ogłoszony przez Sejm rok troski o trzeźwość narodu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. TV Trwam.

RIRM

drukuj