fot. PAP/Marcin Obara

R. Trzaskowski zdecydował o budowie III linii metra w Warszawie. J. Ozdoba: To świadczy o hipokryzji

W Warszawie ma ruszyć budowa III linii metra. Taką decyzję podjął prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Nowa linia ma połączyć Pragę-Południe z centrum miasta, a docelowo także z Ochotą i Mokotowem. „Chciałbym zwrócić uwagę na to, iż podczas debaty prezydenckiej Rafał Trzaskowski i obecnie rządząca ekipa mówili, że tego typu rozwiązania czy lokalizacje, które teraz zostały zaproponowane, nie są właściwe. Tymczasem okazało się, że sami to realizują. To świadczy o hipokryzji” – akcentował Jacek Ozdoba, były stołeczny radny, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Trasa nowego odcinka metra będzie przebiegała ze stacji Stadion Narodowy do planowanej stacji Gocław. Na najbliższej sesji Rady Warszawy radni mają zdecydować o przesunięciu pieniędzy na pierwszy etap prac, który zakłada budowę sześciu stacji. Chodzi o 41 mln zł.

Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu, były stołeczny radny, ma wątpliwości co do realizacji tej inwestycji. Polityk zwrócił uwagę, że obecny włodarz stolicy często wycofuje się z obietnic złożonych w kampanii samorządowej w 2018 r.

– Patrząc na tempo spełniania obietnic Rafała Trzaskowskiego, który także szybko się z nich wycofuje, wątpię w to, ale jednocześnie trzymam kciuki, bo chodzi o rozwój miasta. Chciałbym zwrócić uwagę na to, iż podczas debaty prezydenckiej Rafał Trzaskowski i obecnie rządząca ekipa mówili, że tego typu rozwiązania czy lokalizacje, które teraz zostały zaproponowane, nie są właściwe. Tymczasem okazało się, że sami to realizują. W trakcie kampanii wyborczej, w imię konfliktu politycznego, na którym zależało Rafałowi Trzaskowskiemu, podważano racjonalnie przygotowane plany, które przedstawiał były kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. To świadczy o hipokryzji – akcentował Jacek Ozdoba.

Realizacja pierwszego etapu budowy III linii warszawskiego metra ma potrwać do 2028 r. W ramach inwestycji ma powstać też odgałęzienie prowadzące ze Stadionu Narodowego do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl