fot. Tomasz Strąg

P. Szefernaker: Nikt w rządzie nie pracuje nad likwidacją powiatów; R. Trzaskowski mija się z prawdą

„Nikt w rządzie nie pracuje nad takim rozwiązaniem, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski kolejny raz mija się z prawdą” – powiedział  wiceszef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji i pełnomocnik rządu ds. współpracy z samorządem Paweł Szefernaker, komentując informację jakoby rząd zamierzał zlikwidować powiaty.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski na wtorkowej konferencji prasowej w Lesznie prasowej mówił o doniesieniach „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Do Rzeczy”, według których rządzący zamierzają zlikwidować powiaty.

 „To jest dla mnie jako samorządowca bardzo niepokojąca wieść. Niestety, jeżeli to prawda, wpisywałoby się to w filozofię PiS niszczenia samorządów, ograniczania ich prerogatyw” – mówił Rafał Trzaskowski. Pytał rządzących, czy doniesienia prasowe dotyczące likwidacji powiatów są prawdziwe i czy przygotowywany jest projekt ustawy w tej sprawie.

Paweł Szefernaker proszony o komentarz do tych wypowiedzi zapewnił, że „nikt w rządzie nie pracuje nad takim rozwiązaniem”.

„Nie ma takiego projektu ustawy, o którym mówi Trzaskowski. Kandydat PO kolejny raz mija się z prawdą” – podkreślił wiceszef MSWiA.

Do słów kandydata Koalicji Obywatelskiej odniósł się również europoseł PiS Joachim Brudziński.

„Do Trzaskowskiego dochodzą słuchy, że rząd planuje likwidacje powiatów i on bohatersko zapowiada swój sprzeciw. Wdzięczny jestem, że wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej słyszy tylko takie głosy. Mógł równie dobrze usłyszeć, że rząd planuje sprzedać Tatry Słowakom a negocjacje prowadzi Nitras” – akcentował Joachim Brudziński.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl