fot. pl.wikipedia.org

MSZ: od wtorku można podróżować z Polski do Rumunii bez konieczności kwarantanny

„Od wtorku osoby podróżujące z Polski do Rumunii nie muszą poddawać się kwarantannie; decyzja została potwierdzona po poniedziałkowych rozmowach przedstawicieli polskiej ambasady z rumuńskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych”- poinformował wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

W połowie czerwca Polska otworzyła granice z krajami Unii Europejskiej – obywatele państw członkowskich mogą przekraczać granice bez konieczności poddania się 14-dniowej kwarantannie, podobnie jak powracający do kraju Polacy. Większość krajów Wspólnoty zniosła kontrole na granicach, ale są takie państwa, np. Portugalia czy Dania, które chcą utrzymania ograniczeń w przekraczaniu granic wewnętrznych dłużej.

Od wtorku osoby podróżujące z Polski do Rumunii nie muszą poddawać się kwarantannie – poinformował wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Dodał, że decyzja została potwierdzona po poniedziałkowych rozmowach przedstawicieli polskiej ambasady z rumuńskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Z kolei od 10 lipca Polacy będą mogli podróżować bez konieczności kwarantanny do Wielkiej Brytanii.

Warunki podróżowania do poszczególnych krajów zmieniają się i są wynikiem zarówno porozumień międzynarodowych, jak i w ramach Unii Europejskiej. To poszczególne państwa podejmują niezależne decyzje dotyczące warunków i możliwości przyjazdu na ich terytorium, dlatego polski resort dyplomacji przypomina, aby przed zaplanowaniem podróży sprawdzać aktualne regulacje w państwie, do którego chcemy się udać.

PAP

drukuj