fot. PAP/Leszek Szymański

Warszawa: Radny Lasocki złoży zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Trzaskowskiego

Stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Lasocki złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości poświadczenia nieprawdy przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o odpowiedź na interpelację, w której urząd miasta zapewnił, że nie wydatkował środków na realizację deklaracji LGBT.

„Złożę zawiadomienie do prokuratury o poświadczeniu nieprawdy przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Choć odpowiedź na interpelację przygotowują urzędnicy, to jednak prezydent to firmuje” – zapowiedział w poniedziałek w warszawski rady Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Lasocki.

Chodzi o odpowiedź na interpelację dotyczącą finansowania z budżetu miasta realizacji zapisów „Deklaracji Warszawskiej” dotyczącej polityki wobec osób LGBT. Lasocki pytał m.in. o wsparcie finansowe dla organizacji lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów oraz o realizację programów edukacji seksualnej w szkołach.

Urząd miasta odpowiedział w piśmie z 4 grudnia, że dotychczas nie zostały wydatkowane i zaplanowane do wydatkowania żadne środki finansowe na wdrażanie zapisów wynikających z „Deklaracji Warszawskiej”. Ponadto urząd stwierdził, że do tej pory nie były prowadzone żadne zajęcia, programy realizujące zapisy Deklaracji, których odbiorcami byliby uczniowie, dzieci.

W ocenie radnego PiS, odpowiedzi te są nieprawdziwe. Lasocki powołał się na raport opublikowany w poniedziałek przez posła i wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kaletę. Według niego, z fragmentarycznej oceny dotyczącej kilku organizacji LGBT wynika, że łączna kwota dofinansowań tych podmiotów w latach 2017-2019 wyniosła ok. 7 mln złotych.

Ponadto – jak wskazał Lasocki – z materiałów opublikowanych przez Kaletę wynika, że jedna z organizacji LGBT prowadziła szkolenia dotyczące edukacji seksualnej dla nauczycieli.

„Jeżeli nauczyciele uczestniczą w takich szkoleniach, to po to, aby później tę wiedzę wykorzystać w szkole” – powiedział.

Podkreślił, że nie godzi się na takie działania nie tylko jako radny, ale również jako ojciec dzieci objętych nauczaniem.

Poseł Sebastian Kaleta zamieścił w poniedziałek w internecie raport o działalności niektórych organizacji korzystających z dotacji m.st. Warszawy, pt. „Gdzie trafiają pieniądze warszawiaków?”.

Zastępca rzecznika prasowego Urzędu m.st. Warszawy Ewa Rogala poinformowała w reakcji na publikację, że „ratusz rozważa kroki prawne wobec osób, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, manipulują faktami, wywołując atmosferę zastraszenia”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl