fot. pixabay.com

S. Kaleta: Cały świat teraz wie, że prezydent Warszawy rozpoczął wojnę ideologiczną, wojnę z krzyżem. Będziemy mocno walczyć, by tej batalii nie wygrał R. Trzaskowski wraz z lewacką ideologią

Elon Musk wyśmiał wręcz próby zdejmowania krzyży z urzędu przez Rafała Trzaskowskiego. (…) Cały świat teraz wie, że prezydent Warszawy rozpoczął wojnę ideologiczną, wojnę z krzyżem. Będziemy mocno walczyć o to, by tej batalii nie wygrał Rafał Trzaskowski wraz z tą lewacką ideologią. Być może okazuje się, że trochę myślących ludzi poza granicami Polski będzie się przyglądało temu spektaklowi, niekoniecznie klaskając Rafałowi Trzaskowskiemu – powiedział Sebastian Kaleta, poseł Suwerennej Polski, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prezydent Warszawy nie ma zamiaru wycofać się ze swojej decyzji dotyczącej usuwania krzyży ze swojego urzędu. Rafał Trzaskowski przekonuje, że jest to konieczne. [czytaj więcej]

Skandaliczne zapowiedzi usuwania krzyży ze stołecznego urzędu komentowane są nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Decyzję prezydenta Warszawy dotyczącą symboli religijnych skomentował Elon Musk, multimiliarder i właściciel m.in. portalu X (dawniej Twitter).

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że rzadko polskie sprawy wewnętrzne trafiają na międzynarodowe fora.

– Właściciel jednego z największych portali w mediach społecznościowych sam osobiście komentuje wydarzenia mające miejsce w Polsce. To się rzadko zdarza. Nie pamiętam, kiedy ostatnio. Jednak komentuje skandaliczną decyzję i pokazuje absurd, którym działa Rafał Trzaskowski. Elon Musk wyśmiał wręcz próby zdejmowania krzyży z urzędu przez Rafała Trzaskowskiego i nakazywania urzędnikom tego, by pytali petentów, jakiej są płci, bo może mężczyzna ma brodę i jest łysy, ale tak naprawdę chce być dzisiaj kobietą. Według Rafała Trzaskowskiego to jest obowiązek urzędnika. Elon Musk, kiedy zobaczył tę informację u innego użytkownika, to skomentował, że jest to wielki bezwstyd, żenada. Cały świat teraz wie, że Rafał Trzaskowski rozpoczął wojnę ideologiczną, wojnę z krzyżem. Będziemy mocno walczyć o to, by tej batalii nie wygrał Rafał Trzaskowski wraz z tą lewacką ideologią. Być może okazuje się, że trochę myślących ludzi poza granicami Polski będzie się przyglądało temu spektaklowi, niekoniecznie klaskając Trzaskowskiemu – skomentował Sebastian Kaleta.

Centrum Życia i Rodziny wystosowało apel ws. obrony krzyża. Zachęca do podpisania petycji.

– Tak jak prokuratura Bodnara może być łaskawa dla takich zachowań, jakie prezentował według prokuratury Tomasz Lis, to np. krytyka takich decyzji, Rafała Trzaskowskiego, na jaką pozwolił sobie Elon Musk, może być niemożliwa i będzie ścigana przez prokuraturę Bodnara z tego względu, że oni chcą karać za tzw. mowę nienawiści. (…) Dzisiaj widzimy doskonale, że prokuratura może być wykorzystywana do tego, żeby swoim sojusznikom pomagać, a przeciwnikom politycznym czy ideologicznym utrudniać życie, karać i cenzurować – zaznaczył poseł Suwerennej Polski.   

Warto przypomnieć, że jesienią 2023 r. Komisja Prawna PE poparła wniosek o uchylenie immunitetu czterem europosłom z Polski. Chodzi o Beatę Kempę, Beatę Mazurek, Patryka Jakiego i Tomasza Porębę. Sprawa ma związek ze spotem Prawa i Sprawiedliwości z 2018 roku ostrzegającym przed polityką migracyjną Platformy Obywatelskiej. Politycy zostali oskarżeni o ,,podżeganie do nienawiści na tle różnic narodowych, etnicznych, rasowych i religijnych”. [więcej]

– W Unii Europejskiej chcą w sposób centralny zinstytucjonalizować, by była kara więzienia za mowę nienawiści. To będzie wyglądało w taki sposób, że jeśli ktoś skrytykuje politykę migracyjną, to jest ksenofobem i jest to mowa nienawiści, jeśli ktoś skrytykuje aborcjonistki, to jest to mowa nienawiści przeciwko kobietom, jeśli ktoś skrytykuje Biedronia czy Śmiszka, bo są kłamcami, to mowa nienawiści, bo przecież są gejami i podlegają pełnej ochronie. Nie można nic o nich powiedzieć, bo wszystko, co się o nich powie, jest odbierane jako atak na gejów. To jest taki kierunek. Jedną z metod, by temu kierunkowi powiedzieć „stop”, jest właśnie wybór do Parlamentu Europejskiego kandydatów, którzy w sposób otwarty i zdeterminowany z tą cenzurą walczą – zaznaczył gość Radia Maryja.  

Całą rozmowę w audycji „Aktualności dnia” z posłem Sebastianem Kaletą można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl