fot. twitter.com

S. Kaleta: Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji będzie kontynuować prace

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji będzie kontynuować prace, jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory – zapowiedział jej przewodniczący Sebastian Kaleta.

W połowie września komisja ma przedstawić raport ze swoich prac w tej kadencji. Dokument zostanie zaprezentowany posłom i opinii publicznej. Komisja przesłuchała już ponad 100 świadków i wydała ponad 100 decyzji. Sebastian Kaleta wskazał, że przesłuchania przyniosły szeroką wiedzę na temat patologii w zakresie reprywatyzacji. Dodał, że znajdzie się to w raporcie z prac komisji. Wiceminister sprawiedliwości podkreślił też, że jednym z sukcesów komisji jest wstrzymanie reprywatyzacji w Warszawie. Dzięki temu wielu mieszkańców śpi spokojnie.

Tysiące ludzi, którzy obawiali się, że ich nieruchomość zostanie zreprywatyzowana, dzisiaj śpi spokojniej. Druga rzecz dotyczy osób, które zostały już wcześniej pokrzywdzone, ponieważ komisja wydała 150 decyzji przyznających tym osobom ponad 4 mln zł. Te osoby powinny uzyskać środki za krzywdy, które im się stały w związku z reprywatyzacją, ale niestety władze ratusza ciągle skarżą te decyzje dotyczące tych konkretnych mieszkańców do sądów, co jest kuriozalne, ale niestety w takich realiach przychodzi pracować komisji weryfikacyjnej – zaznaczył Sebastian Kaleta.

Komisja weryfikacyjna od czerwca 2017 roku bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. warszawskich nieruchomości. Przez kilka lat jej pracami kierował Patryk Jaki. W wyborach majowych zdobył on mandat europosła. Obecny przewodniczący Sebastian Kalety był zastępcą Patryka Jakiego.

RIRM

drukuj